o nás

Sme malá rodinná fima z mestečka Pezinok.

Obhospodarujeme vinohrady v malokarpatskej oblasti, najmä v Pezinku a jeho blízkom okolí.

 

Naším hlavným zameraním sú tunajšie tradičné biele odrody, o ktoré sa riadne staráme najmä preberaním, redukciou úrody a dôslednou zelenou prácou vo vinohrade, bez používania herbicídov a pesticídov.

 

Snažíme sa o čo najautentickejšie vína so silným charakterom, špecifickým pre oblasť, v ktorej sa pestovali.

 

Taktiež v ďalšej fáze, pri stabilizácii vína v pivnici, pristupujeme čo najšetrnejšie k naším vínam, aby ľudia, ktorí naše vínka ochutnajú, mali čo najlepší pocit z dobre odvedenej práce na poli a pivnici. A to aj na druhý deň, tak ako sa na dobré víno patrí! :-)

 

Myšlienka obnoviť výrobu a predaj vína skrsla Gregorovi Gálovi už dávno. Oprášiť tak rodinné tradície spracovania vína, ktoré sa zdedilo po predkoch z otcovej i maminej strany. V Pezinku od starého otca Kolárika, ktorý sa venoval vínu už v roku 1960 a prastarého otca Gála z Nitry, ktorý začínal s nemálo slávnym slamovým vínom už v roku 1940.

 

“Už ako malý chlapec som vnímal všetkých ľudí z vinárskeho fachu. Obaja starí otcovia mi svojím prístupom a vedomosťami poodhalili svet
a život vínnej révy, čím zapustili korene mojej celoživotnej lásky. Vštepili mi technické aj ľudské zásady pestovania a spracovania vína, ktorými sa riadim celý život a verím, že ich výsledky nájdete v našich vínach.”

 

Gregol Gál sa zameriava najmä na obnovenie prirodzeného života vo vinohrade tak, aby sa na stôl dávali prírodne plné a výrazné vína s čistým prejavom. Časť svojich vinohradov preto obhospodaruje v štýle bio produkcie.

 

"Sme si vedomí toho, že na dobré sa oplatí čakať. Kvalitné víno sa nedá urýchliť, musíme len počkať. Kapacita vinohradu je tiež obmedzená
a množstvo vyrobeného vína je v danom roku konečné. S tým sa, žiaľ, nedá nič robiť, len zmieriť sa s tým a prispôsobiť sa tomu.Veríme však, že ľuďom, ktorí majú radi dobré víno a vedia sa tešiť zo života, ulahodíme práve našimi vínami z našej ponuky."

 

Takto sme začínali....

gallery/historia